موچین و فرمژه

آرایش ابرو

Delgan_1face_Slide

اگر میخواهید ابروهای زیبا و جذاب داشته باشید چند گزینه دارید.

میتوانید به یک سالن زیبایی بروید و آنهارا بدست یک متخصص حرفه‌ای بدهید یا  با فراگیری این آموزش خودتان مانند یک حرفه‌ای ابروانی زیبا  خلق کنید.

ابتدا بایستی تشخیص دهید که کدام مدل ابرو متناسب با چهره شما میباشد  و مقدار ضخامت آن را تعیین کنید سپس با استفاده از یک موچین خوب و یک مداد ابرو , ابروانی زیبا بسازید.

با فرم دهی و خلق ابروانی زیبا به یک چهره زیبا , جذاب و دوست داشتنی تبدیل میشوید.

مرحله اول

مدل ابروی ایده‌آل را خلق کنید

۱- نقطه شروع رویش ابرو:  پیدا کردن نقطه دقیق شروع ابرو برای فرم دهی آن از موارد مهم و اساسی است زیرا مرتب کردن و کندن موها از داخل بدنه ابرو باعث نامنظم شدن و فرم دهی نامناسب ترکیب صورت شما میشود.

برای پیدا کردن محل دقیق نقطه رویش موهای ابرو , در حالت معمول یک مداد بلند یا یک میله نازک برداشته و بطور موازی کاملا” چسبیده به کناره بینی خود در امتداد آن  کاملا”عمود بر سطح زمین نگه دارید محل اتصال مداد در پیشانی محل رویش ابروان شما میباشد. بوسیله یک مداد چشم آن محل را علامت گذاری نمایید. این کار را بر روی هردو ابروی خود انجام دهید.

در موارد استثنا توجه داشته باشید چنانچه فاصله چشمان شما با یکدیگر کم میباشد میتوانید فاصله ابروها را کمی بیشتر در نظر بگیرید و بلعکس اگرفاصله دوچشم شما از یکدیگر زیادتر از حد معمول است میتوانید فاصله بین دو ابرو را کمتر بگیرید تا ابروان شما فرم مناسب تری داشته باشند.

۲-  پیدا کردن محل دقیق قوس ابرو: مکانی که قوس ابروی شما به نقطه اوج میرسد را پیدا کنید. بطور طبیعی ابروها در بالای قوس چشم بحالت کمانی قوس پیدا میکنند لذا پیدا کردن محل دقیق قوس برای ایجاد فرم زیبا از موارد ضروری میباشد. برای پیدا کردن و علامت گذاری دقیق آن با یک  مداد یا میله نازک بلند , در جلوی آیینه بایستید و بطور مستقیم به صورت خود نگاه کنید. سپس یک سر مداد را به جداره بیرونی پایین سوراخ بینی خود چسبانیده و سر دیگر آن را با زاویه ۴۵ درجه به انتهای ابروی خود بچسبانید بطوریکه امتداد مداد از وسط عنبیه شما رد شود و مانع دید یک چشم شما بشود. محل تماس سر دیگر مداد با ابرو محل دقیق قوس کمانی ابروی شما میباشد آن را با یک مداد چشم علامت گذاری نمایید .

این روش را برای تعیین محل کمانی هردو ابرو انجام دهید.

۳- علامت گذاری نقطه پایانی ابرو: تشخیص محل دقیق پایانی ابرو همانند مراحل قبلی برای فرم دهی زیبای ابرو بسیار مهم و حائز اهمیت میباشد.

در این مرحله یک سر مداد را به جداره بیرونی پایین سوراخ  بینی چسبانیده و سر دیگر آن را به انتهای ابرو بطوریکه این‌بار مداد بطور مماس از انتهای گوشه بیرونی حفره چشم شما رد شود محل برخورد مداد با انتهای ابرو محل دقیق پایانی ابروی شما میباشد. این محل را با مداد چشم علامت گذاری کنید. برای هر دو ابرو این مرا حل را بدقت انجام دهید.

چنانچه دارای صورتی کشیده هستید میتوانید ابروان خود را کمی کشیده ‌تر و اگر دارای صورتی کوچک هستید بهتر است انتهای ابروان شما کمی نازکتر و ظریف ترباشد.

۴- انتخاب ضخامت ابرو: تصمیم بگیرید که ضخامت ابروان شما به چه اندازه باشد. اندازه پهنای ابرو برای هر شخص متناسب با سایز و ترکیب صورت هر شخص متفاوت میباشد. گاهی ممکن است ابروی ضخیم و گاهی ابروی نازک مد روز باشد لیکن همه از مد پیروی نمیکنند و مدلی که صورت آنها را زیباتر نمایش میدهد انتخاب میکنند , این یک تصمیم شخصی و بهترین انتخاب است.

چند پیشنهاد که میتواند به شما کمک کند تا انتخاب بهتری داشته باشید:

اندازه چشم‌ها: کسانی که دارای چشمان درشت هستند بهتر است ابروی ضخیم‌تر داشته باشند و این به ترکیب صورت آنها  زیبایی خاصی می‌بخشد و کسانی که دارای چشمان کوچکتر هستند ابروان ضخیم چشمان آنها را تحت الشعاع خود قرار میدهند و بهتر است قطر ابروان آنها نازک ترباشد.

اندازه لبها: این یک قائده کلی بسیار خوبی است ضخامت لب فوقانی شما میتواند الگوی ضخامت ابروی شما قرار بگیرد و در واقع یک همخوانی خوبی در ترکیب صورت شما ایجاد میکند. چنانچه به عکس مدل ها و هنرپیشه مروری داشته باشید مشاهده میکنید که غالبا” این الگو رعایت شده است.

فاصله بین ابروها: چنانچه شما دارای پیشانی کوتاه هستید و عالاقمند هستید که پیشانی شما کشیده‌تر و روشن‌تر بنظر برسد و همچنین ابروانی کشیده دارید, بهتر است از زیر ابروان خود مقداری کوتاه کنید واز بالای آن کوتاه نکنید این در ترکیب زیبایی صورت شما موثر میباشد.

مرحله دوم

ابروان خود را مرتب و زیبا کنید

۱- اتصال نقاط علامت‌گذاری شده: ابتدا شکل مناسب و دلخواه ابروی خود را با وصل کردن نقاط علامت گذاری شده ترسیم نمایید. در صورتیکه قادر به ترسیم ابروی دلخواه نمیباشید میتوانید از الگوهای آماده استفاده نمایید. سپس با یک برس یا شانه ابرو مو‌های آن را بسمت بالا درجهت رویش شانه کنید. با این روش موهای بلندتر برای کوتاه کردن و یکنواخت شدن مشخص میشوند.

۲- برش و کندن موها: حالا موهای بلند تر را ابتدا با قیچی ابرو کوتاه کنید. مراقب باشید بیش از اندازه نباشد. سپس موهای خارج از خطوط ترسیم شده را با یک موچین خوب و تیز در راستای رویش آنها از محل خود خارج نمایید. در این مرحله پوست خود را بادست دیگر بکشید تا مو براحتی از پوست خارج شده و دردی احساس نکنید. دقت کافی داشته باشید که موهای بین خطوط ترسیمی را از ریشه خارج نکنید.

۳- همسان سازی ابروها: ابروی دیگر را همانند ابروی اول مرتب و کوتاه کنید. مراقب باشید شکل هر دو ابرو یکسان باشد و مرتبا” درون آیینه دو وجهی ( معمولی و بزرگ نما)  مقایسه و همسان نمایید.

*برای همسان سازی ابروها وسواس زیاد نداشته باشید. این از اعتماد بنفس شما میکاهد. رشد موهای ابرو معمولا” ۴ هفته طول میکشد و شما بطور ماهانه میتوانید آنها را مرتب و کوتاه کنید. استفاده از موچین و قیچی خوب به شما در داشتن ابروهای زیبا کمک موثری میکند. موچین و قیچی و شانه ابرو یک وسیله شخصی است از استفاده اشتراکی با دیگران اجتناب کنید.

مرحله سوم

برجسته کردن ابرو

۱- مداد کشیدن ابرو: چنانچه ابروهای شما کم پشت میباشد وعلاقمند هستید ابروی شما پرپشت بنظر برسد میتوانید از یک مداد ابرو استفاده کنید. دراین روش پوست زیر موها را با مداد ابرو کاملا” نقاشی کنید بطوریکه فاصله بین موها کاملا رنگ شده باشد از ایجاد حاشیه و قوس سازی بیشتر اجتناب کنید زیرا حالت ابرو غیر معمول و مصنوعی بنظر میرسد. همچنین  برای ایجاد حالت عادی , رنگ مداد بایستی یک درجه از رنگ ابروی شما روشن تر باشد ودر صورتیکه میخواهید خیلی پر و ضخیم تر بنظر برسد از مداد بارنگ دو درجه تیره‌تر استفاده نمایید.

۲- شانه زدن: ابروهای خود را با یک شانه در یک راستا شانه بزنید و مرتب کنید. پس از مداد کشیدن به ابرو آن‌ها را شستشو نکنید زیرا رنگ مداد ریزش میکند.

۳- ثابت نگاه‌داشتن: برای ثبات بیشتراز ژل ابرو استفاده نمایید. ژل ابروان شما را از آلودگی و گردوخاک هم محفوظ نگه میدارد. چنانچه ژل ابرو در دسترس شما نمیباشد میتوانید بطور غیر مستقیم از اسپری مو استفاده کنید بدین منظور مقداری اسپری مو بر روی نوک انگشتان خود اسپری کرده  و بلافاصله به‌آرامی برروی ابروان خود بکشید.

در سالن‌‌های آرایشی ابزارهای شخصی خود را بهمراه داشته باشید

نکات قابل توجه:

  • بهترین زمان برای برای کندن موهای اضافه ابرو  بعد از استحمام است که پوست شما نرم میباشد.
  • در مواردی که دسترسی به حمام نداشته و نیاز به مرتب کردن ابرو دارید صورت خود را با آب ولرم شستشو دهید.
  • هیچگاه ابروان خود را باتیغ نتراشید زیرا جنس ابروان شما خشن و ضخیم گشته و نرمی و انعطاف خود را از دست میدهد.
  • معمولا” در شب‌ها به تمیز کردن ابروی خود اقدام نمایید تا چنانچه پوست شما به هردلیل دچار التهاب و تغییر رنگ گردید برای بازگشت  به حالت عادی زمان کافی داشته باشید.
  • هیچگاه ابروهای خود را با ابروهای دیگران مقایسه نکنید , ابروهای هرکس متناسب با ترکیب صورت همان فرد میباشد.
  • برای رعایت اصول بهداشتی حتما” از ابزارهای اختصاصی خود استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *