شانه

شانه زدن

Delgan_Combing_Slider1

چگونه موهای خود را شانه کنید

شانه کردن موهای شما یکی از کارهای ساده و روزانه است که به راحتی فراموش می شود و یا حتی کاملاً نادیده گرفته می شود. با این حال  اگر زمانی را به انجام درست آن اختصاص بدهید ، درست شانه کردن یک ظاهر ایده‌آل و یک احساس خوبی به شما میدهد و باعث می شود که در نگاه دیگران و ملاقات با آنها عالی به نظر برسید.

با شانه کردن درست موها , تمام حس و  رفتار شما تغییر میکند و  با یک انرژی خاص به  دنبال کارهای دلپذیر و پیشرفته و مهمتر میروید.

دانستن نحوه شانه زدن به شما کمک می کند تا بهتر از گذشته به نظر برسید.

حالت عمومی

۱- دستهای خودرا با آب یا ژل مرطوب کننده کاملا” خیس نمایید سپس انگشتان خود را بحالت دندانه‌های شانه از جلوی سر داخل موها فروبرده و موهای خود را بحالت شانه زدن به پشت سر بکشید, این عمل را چند بار تکرار نمایی تا سطح تمامی موهای شما پوشش مرطوب داده شود.

برای موهای بلند و پرپشت‌تر ممکن است احتیاج به استفاده از آب یا ژل بیشتری باشد ولی مواظب باشید بیش از اندازه نباشد تا مو بتواند حالت فرمان‌پذیری خود را حفظ کند.

۲- سپس بوسیله یک شانه موهای خود را از جلو تا عقب چندبار شانه بزنید تا همه موها بطور یکنواخت در یک جهت بصورت یک سطح صاف بدون شیار قرار بگیرند. 

۳- مجددا” بوسیله سشوار البته در حالت فشار باد کم و گرمای کم موهای خود را چند بار شانه بزنید تا به فرم و یکنواختی دلخواه برسد , پس از آن سشوار را با تنظیم هوای خنک در حالتی جلوی پیشانی بسمت موهای خود با زاویه نگه‌دارید تا بمیزان دلخواه به موهای شما حجم بیشتری بدهد. 

  

۴- در اینجا کار شانه زدن موها به پایان رسیده است و برای استحکام حالت موها و داشتن ظاهر زیباتر و براق میتوانید مقدار بسیار کمی ژل یا واکس براق کننده به کف دستان خود مالیده و به آرامی یطوریکنواخت برروی سطح موههای خود بکشید.

*دقت کنید مقدار ژل یا واکس بقدری نباشد که موههای شما ظاهری چرب داشته باشند.

در پایین ۲ روش حالت دهی به مو را بطور تخصصی‌تر توضیح میدهیم:

  • مدل کلاسیک
  • مدل پمپادوری ( تاج) 

حالت کلاسیک

قسمت بندی موها ( بازکردن فرق سر)

۱- علامت گذاری خط مو (فرق سر) جهت رویش موهای فوقانی سر با جهت رویش موهای کنار متفاوت و تقریبا” غیر همسو میباشد برای پیدا کردن خط تفکیک موی سر ابتدا بایستی جهت رویش مو را پیدا کرد. برای اینکار  کافی است انگشتان دست خود را میان موها فوقانی فرو برده و از یک سمت به سمت دیگر و از جلو به پشت و بلعکس کشیده و سپس انعطاف پذیری موها به یک سمت مشخص میشود , بدین شیوه متوجه جهت رویش طبیعی موها خواهید شد.

۲- برای ایجاد خط جدا کننده مو , با دسته شانه دم دار و یا با دندانه انتهایی شانه از قسمت فوقانی تا جلوی سر یک خط جداکننده کشیده و موها را به ۲ قسمت تقسیم نمایید و از این خط برای تفکیک و حالت دادن موها استفاده نمایید.

۳- بوسیله شانه با دندانه ریز موهای فوقانی را از محل خط جدا کننده به سمت دیگر شانه بزنید بطوریکه از موهای قسمت کناری جدا و خط جدا کننده موهها , ضخیم‌تر و شفاف تر بنظر برسد. در این حالت میتوانید با دست دیگر موهای کناری را نگه‌داشته تا با موهای فوقانی  تداخل پیدا نکند. این موجب نمایش بهتر خط جداکننده میشود.

۴- سپس موهای کناری سر را از سمت جلو به عقب شانه بزنید و دقت نمایید خط جداکننده آسیب نبیند. برای دقت و اطمینان بیشتر بهتر است دست دیگر خود را بر روی موهای فوقانی قرار دهید تا از ربایش آنها توسط شانه و تداخل با موهای کناره جلوگیری شود. در این حالت چنانچه تقسیم بندی و شانه نمودن موها منظم و دقیق باشد خط جدا کننده زیباتر جلوه‌گر می‌شود.

۵- در صورت تمایل برای حفظ حالت موها میتوانید از ژل مخصوص مو استفاده نمایید. برای این‌کار مقدار کمی ژل بر روی کف دستان خود بمالید وسپس دستان خودرا به آرامی به سطح موها بکشید بطوریکه یک لایه نازک ژل بر روی موهای شما قرار بگیرد  و یا اینکه از  اسپری نگه‌دارنده  مو استفاده نمایید.

همچنین برای براق کردن مو میتوانید از روغن یا واکس مو استفاده نمایید که برای واکس و یا زوغن زدن مو توصیه میشود از شانه مخصوص اینکار استفاده نمایید.این شانه واکس و روغن را بطور یکنواخت در سطح موهای شما انتشار میدهد و از تجمع نامنظم واکی و روغن در قسمتهای مختلف جلوگیری و حتی باعث صرفه‌جویی در مصرف آن‌ها میشود.

حالت پمپادور

ساخت تاج مو (فوکول)

۱- برای ساخت تاج مو ایتدا موهای خود را مرطوب نمایید برای این‌کار یا از دوش استفاده نمایید یا موهای خود را در یک کاسه آب خیس نمایید. سپس با یک حوله نرم کمی آنها را خشک نمایید دقت نمایید که کاملا خشک نشود و مقداری مرطوب بماند. توجه داشته باشید در این قسمت برای خشک کردن موها از سشوار استفاده ننمایید زیرا باعث میشود موها انعطاف پذیری خود را ازدست بدهند.

۲- موها خود را بوسیله شانه و انگشتان دست به سمت بالا و عقب سر بکشید و موها را از هم جدا سازی کنید , و به آنها حجم دهید تا حالت آنها برای تاج سازی آماده شود.

۳- پس از آماده سازی موها و تعیین اندازه تاج دلخواه از یک موس نگهدارنده مات  برای حفظ مدل تاج استفاده نمایید  مقداری مواد نگهدارنده را به شانه مخصوص مالیده و سپس بر روی موها بسمت بالا و عقب سر بکشید. این مرحله را چند بار بدقت انجام دهید تا سطح موها بطور یکنواخت از مواد موس نگهدارنده پوشش داده شود و هچنین به سایز تاج دلخواه برسید.

* توجه داشته باشید ژل و روغن موجب میشود موهای شما خیس و چرب بنظر برسد و نمایش خوبی نخواهد داشت.

۴- برای حالت انحنا دادن موها میتوانید با شانه از قسمت رویش دسته‌های فوقانی مو را بوسیله شانه به سمت بالا و عقب کشیده و با انگشتان خود به آنها موس  مات مالیده و کمی انحنا بدهید و در معرض هوا قرار دهید تا خشک و حالت بگیرد. در صورت نیاز از انگشتان خود برای حالت دادن بیشتر کمک بگیرید. وقتی موهای شما حالت دلخواه را گرفت کمی صبر نمایید تا خشک شود و سپس برای تثبیت کامل حالت تاج میتوانید از اسپری نگهدارنده استفاده نمایید.

برای درست کردن تاج کوتاه از یک شانه با دندانه‌های کوتاه استفاده نمایید.

برای درست کردن یک تاج بلند و حجیم از یک شانه بزرگ‌تر استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *